Evropská Unie
AMF REECE - sewing machines

Elektronický konfekční dírkovací šicí stroj S-311

Elektronický konfekční dírkovací šicí stroj S-311

The S-311 electronically controlled, fully programmable eyelet buttonhole machine provides the user with total flexibility and versatility with a wide variety of models. Machine is equipped with new, faster control system, including 20% reduced cycle time, and new larger touch screen display. Optional accessories, especially designed for jacket applications, provide higher cutting flexibility including the desired cutting position. These facilitate the production of buttonholes  in one operation without any follow-up work. 
 

S-311 Download: Product BrochureVideoTechnical SpecificationSpare Parts ManualService Manual
Sections: S-311 : Home | Hlavní funkce | Modely and Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Hlavní funkce

Elektronické řídící modely X-Y

Tento stroj je řízen třemi krokovými motory a jedním indukčním motorem. Krokové motory řídí otáčení šicí kulisy, horizontální a boční pohyby stroje. Indukční motor ovládá pohyb jehelní tyče.

Elektronické řízení v osách X-Y snižuje počet mechanických dílů, zvyšuje flexibilitu stroje a zajišťuje tišší chod. Díky menšímu počtu dílů je stroj produktivnější, spolehlivější s menšími časovými prostoji.

Dotyková obrazovka

Dotyková obrazovka je upevněna na stolu stroje a lze ji pohodlně nastavit tak, aby svou polohou vyhovovala každému operátorovi. Jednoduché symboly a grafika snižuje čas potřebný na zaškolení obsluhy, který je běžně nutný pro nastavování parametrů šití a typů dírek.

Flexibilita, kterou program poskytuje, to je možnost výběru veškerých důležitých znaků stroje včetně cyklovacího módu a následným šitím pouhým stiskem dotykové obrazovky. Podrobnosti naleznete v tabulce níže.

Programovatelné cyklování

Cyklování, což je standardní vlastností všech modelů, umožňuje šití až 21 různých dírek v 47 různých programech. Obsluha může nastavit stroj na šití jakýchkoliv typů dírek v libovolné kombinaci, například 2x konfekční dírka, 1x bez očka, 1x dírka s příčnou závorkou. Takovéto naprogramování obsluha jednoduše zvládne na řídícím panelu.

Ultra Flexibilita při aplikacích na pánských sakách

Šití dírek na pánská saka je nyní velmi jednoduché díky našemu ULTRAFLEX příslušenství. Díky kombinaci „systému šití klopové dírky“ a optického senzoru je stroj schopen částečně proseknout dírku na klopě saka v přesně určeném místě a zároveň automaticky rozpoznat správný program dírky z cyklovacího módu. Tyto dvě nová příslušenství lze kombinovat pouze se strojem, který je vybaven systémem ACL. Více v sekci doplňkové příslušenství.

Diodová světla LED

Pro lepší osvětlení pracovní plochy jsme na šicí hlavu umístili diodová světla.

Elektronické nastavení rozpichu

Elektronicky nastavitelný rozpich nabízí rozšířené programování dvou základních šicích šířek. Obsluha může zvolit rozdílné rozpichy pro oblast dírky a oblast příčné závorky.

Zapuštěná šicí hlava

Zapuštěná šicí hlava výrazně snižuje hladinu hluku a umožňuje ergonomičtější manipulaci s dílem, což pro operátora znamená menší námahu při práci

Pneumatický systém

Pneumatické ovládání se používá pro upínání materiálu, sekání, roztahování látky, navolňování a zachycovač nitě. Na strojích s odstřihován mechanismem jsou pneumaticky aktivovány i nůžky.

Rychlost šití až do 2,000 szm

Na dotykové obrazovce je možné nastavit rychlost šití v rozsahu 1,000 – 2,000 szm. Různou rychlost šití lze nastavit v různých úsecích šité dírky, tzn. na počátku šití, na konci i v očku. Tím se zajistí vynikající kvalita šití i na obtížných materiálech.

Systém odstraňování zbytků a sací systém

Systém odstraňování zbytků & sací systém napomáhá udržovat pracovní plochu čistější a to díky odstraňování odstřižků nití a látky z proseklých oček ze šicí plochy do odpadního váčku. Tento pneumaticky řízený systém prodlužuje životnost nože a nabízí našim zákazníkům lepší sekání dírek.

Vylepšený systém mazání

Vylepšený systém mazání zajišťuje rychlejší přívod oleje ke kritickým dílům a to okamžitě po spuštění stroje.

Třídění modelů

Modely stroje S-311 jsou rozděleny dle odstřihových mechanismů na modely AF, CT, LTT. Pro zhotovení požadované dírky musí být na každém modelu použity správné doplňkové upínací desky. Uvedené modely kromě verze AF (adjustable flybar) stříhají všechny nitě. S modelem AF lze stříhat pouze horní nit.

Šité vzory

Modely AF a LTT jsou schopné šít stejné typy dírek s okem i bez očka (otevřený konec, základní nastavitelnou podélnou závorku, příčnou závorku, kulatý konec). Všechny modely CT se používájí pouze na šití dírek s ukončením podélnou závorkou. Pro zobrazení možných variant vzorů klikněte zde. Výztužnou nit lze použít na všech modelech stroje s výjimkou modelu RDE. Nicméně se nedoporučuje při šití dírky s příčnou závorkou.

Sections: S-311 : Home | Hlavní funkce | Modely and Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Modely and Aplikace

Řadu strojů S-311 lze použít na všechny druhy materiálů, na které je potřeba ušít konfekční knoflíkovou dírku; jako jsou pánské a dámské oděvy, džíny, kalhoty a ostatní druhy svrchního oblečení.

 S – 311 AF

 • Popis: Model AF je základní model  pro aplikace se sekáním před anebo sekáním po ušití knoflíkové dírky, a pouze s automatickým odstřihem horní nitě.
 • Rozměry: 10-50 mm (3/8” – 131/32”) , nastavitelné po 1mm.
 • Použití: na všechny aplikace včetně pánské a dámské konfekce, na džíny, kalhoty a ostatní druhy svrchního oblečení.

 S – 311 CT

 • Popis: Model CT s normálním pohybem stolu, pro aplikace se sekáním před anebo sekáním po. 
 • Rozměry: 16-32mm (5/8” – 11/4”), nastavitelné po 1mm za použití 4 upínacích sad: 16 - 20 mm (5/8” - 25/32”), 20 – 24 mm (25/32” – 15/16”), 24 – 28 mm (15/16” – 11/8”), 28 – 32 mm (11/8” - 11/4”)
 • Použití: tam, kde je potřeba odstřihu všech nití na samém konci dírky. Pomocí doplňkových upínacích desek lze šít velké množství dírek různých velikostí. Jedna sada upínacích desek se dodává standardně se strojem. Tento model CT se doporučuje, ale není tím limitován, pro aplikace na džínsech.

 S – 311 LTT

 • Popis: Model LTT stříhá všechny nitě včetně výstužné a nechává jejich konce dlouhé. Ty pak mohou být protaženy hotovou dírkou a přistehována závorkou zvlášť, jako další krok. Stroj lze použít pro aplikace se sekáním před a sekáním po. Tento způsob zapošití konců nití zajišťuje čisté zakončení a zajištění všech nití.
 • Rozměry: 10-36 mm (3/8” - 113/32”), nastavitelné po 1mm
 • Použití: zejména na konfekčních svrchních oděvech

 S – 311 AF/ACL nebo LTT/ACL

 • Popis: Verze stroje AF a LTT mohoy být vybaveny tzv. ACL systémem. ACL systém (Adjustable Cutting Length / nastavitelná délka sekání /) je mechanismus, který umoňuje šít různé délky dírek bez potřeby výměny sekací podložky či sekacího nože.
 • Rozměry: 13-38 mm závisí od kombinace modelu.

 S – 311 RDE

 • Popis: Nový model Round Eyelet byl vyvinut speciálně pro šití kruhových dírek. Na šití dírky od 2 do 7 mm lze použít jednoduchou či dvojitou nit.
  S nákupem sady na přestavbu stroje je možné stroj upravit do podoby pro šití standardních dírek. Díky tomu není potřeba mít ve své výrobní lince jednoúčelový stroj pouze na šití kruhových dírek.
 • Rozměry: 2 mm – 7 mm (5/64 – 9/32)
 • Použití: čepice, kšiltovky, větrací dírky na uniformách a pracovním oblečení, opasky 

 

 

Sections: S-311 : Home | Hlavní funkce | Modely and Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Doplňkové příslušenství

Systém šití klopové dírky

Systém pro šití klopové dírky je doplňkové příslušenství určené k šité dírek na saku, kde dírka na klopě saka je proseknuta částečně nebo po celé délce. Obsluha velmi jednoduše naprogramuje sekací délku a pozici sekání na dotykovém displeji. Systém je nabízen ve 3 sadách, jak je uvedeno níže a je ho možno kombinovat pouze se strojem, který je vybaven systémem ACL.

Optický Senzor

Optický senzor je doplňkové příslušenství speciálně vyvinuté k šité dírek na saku. Senzor zastupuje standardní cyklovací mód a je využíván pro šití dírek na přední části saka a na klopě. Díky tomuto senzoru je stroj schopen automaticky rozpoznat a aktivovat správný program dírky. Optický senzor je možno kombinovat pouze se strojem, který je vybaven systémem pro šití klopové dírky.

Zachycovač Niti

Zachycovač přidržuje horní nit na začátku každého šicího cyklu a byl vyvinut pro kvalitnější vzhled šité dírky. Tím, že zachycovat drží konec horní nitě je zaručeno, že první stehy jsou správně kladeny a to i na složitých materiálech. Standardně je dodáván na strojích verze LTT a jako doplňkové příslušenství může být objednán i ke strojím verze AF a CT.

ACL Systém - Systém Nastavitelné Délky Sekání

Systém ACL je mechanismus, který umožňuje šít různé délky dírek bez potřeby výměny sekacího nože či sekací podložky. Systém lze kombinovat s modely AF a CT. V závislosti na kombinaci s daným modelem stroje je rozmezí šité dírky 13-38 mm.

Převodní Sady

Převodní sady, které lze u AMF Reece objednat jako doplňkové příslušenství, zajišťují maximální flexibilitu a univerzálnost co se využití stroje. Prosím kontaktujte nás pro zaslání převodních tabulek.

Ruční Spínač Stroje

Ruční spínač stroje, který je nainstalován na desce stroje se doporučuje pro stojící obsluhu a je nabízen jako doplňkové příslušenství. 

Pracovní Světlo

Pracovní světlo, umístěné na stavci stroje, lze objednat dodatečně v případě potřeby.

Sekací Podložky, Sekací Nože, Upínací Patky, Průpišnice, Přítlačné Destičky

Doplňkové sekací podložky, sekací nože, upínací patky, průpišnice, přítlačné destičky si je možno objednat prostřednictvím našeho oddělení náhradních dílů. Prosím klikněte na následující odkazy pro zobrazení více možností příslušenství.

 

 

 

Elektronický konfekční dírkovací šicí stroj S-311 - galery