Evropská Unie
AMF REECE - sewing machines

Elektronický konfekční dírkovací stroj s Indexerem S-311 Indexer

Elektronický konfekční dírkovací stroj s Indexerem S-311 Indexer

The S-311 Indexer is an electronic, fully programmable X-Y eyelet buttonhole machine specially designed for sewing of multiple buttonholes on jacket sleeves and jeans fly fronts at specific distances between each buttonhole. All sewing parameters including the buttonhole shape, length, number of buttonholes, and distance between buttonholes are easily set by the operator on the touch screen display. General machine features are based on the regular eyelet buttonhole machine S-311.

S-311 Indexer Download: Product BrochureTechnical SpecificationSpare Parts ManualService Manual
Sections: S-311 Indexer : Home | Hlavní funkce | Modely a Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Hlavní funkce

Indexer Jednotka

Indexer je zvláštní zařízení zajišťující automatické šití knoflíkových dírek s možností nastavení počtu dírek a vzdáleností mezi nimi.

Elektronické řídící motory X-Y

Tento stroj s osami šití X-Y je řízen třemi krokovými motory a jedním indukčním motorem. Krokové motory řídí otáčení šicí kulisy, horizontální a boční pohyby stroje. Indukční motor ovládá pohyb jehelní tyče.

Elektronické řízení v osách X-Y snižuje počet mechanických dílů, zvyšuje flexibilitu stroje a zajišťuje tišší chod. Díky menšímu počtu dílů je stroj produktivnější, spolehlivější s menšími časovými prostoji.

Dotykový displej

Dotykový displej je umístěn na stole stroje a lze jej pohodlně nastavit tak, aby svou polohou vyhovovala každému operátorovi. Jednoduché symboly a grafika snižuje čas potřebný na zaškolení obsluhy, který je běžně nutný pro nastavování parametrů šití a typů dírek. Flexibilita, kterou program poskytuje, to je možnost výběru veškerých důležitých znaků stroje včetně cyklovacího módu a následným šitím pouhým stiskem dotykové obrazovky. Podrobnosti naleznete v tabulce níže.

Diodová šicí světla

Pro lepší osvětlení pracovní plochy jsou na šicí hlavě umístěna diodová světla. 

Elektronické nastavení rozpichu

Elektronicky nastavitelný rozpich nabízí rozšířené programování dvou základních šicích šířek; 2,1mm a 2,7 mm; v rozsahu ± 0,3 mm.

Zapuštěná šicí hlava

Zapuštěná šicí hlava výrazně snižuje hladinu hluku a umožňuje ergonomičtější manipulaci s dílem, což pro operátora znamená menší námahu při práci.

Pneumatický systém

Pneumatické ovládání se používá pro upínání materiálu, sekání, roztahování látky, navolňování a zachycovač nitě. Na strojích s odstřihován mechanismem jsou pneumaticky aktivovány i nůžky.

Rychlost šití až do 2,000 szm

Na dotykové obrazovce je možné nastavit rychlost šití v rozsahu 1,000 – 2,000 szm. Různou rychlost šití lze nastavit v různých úsecích šité dírky, tzn. na počátku šití, na konci i v očku. Tím se zajistí vynikající kvalita šití i na obtížných materiálech.

Systém odstraňování zbytků a sací systém

Systém odstraňování zbytků & sací systém napomáhá udržovat pracovní plochu čistější a to díky odstraňování odstřižků nití a látky z proseklých oček ze šicí plochy do odpadního váčku. Tento pneumaticky řízený systém prodlužuje životnost nože a nabízí našim zákazníkům lepší sekání dírek.

Vylepšení systém mazání

Vylepšený systém mazání zajišťuje rychlejší přívod oleje ke kritickým dílům a to okamžitě po spuštění stroje.

Třídění modelů stroje

Modely stroje S-311 jsou rozděleny dle typu aplikace a odstřihových mechanismů na modely AF a CT.

Šité vzory

Modely AF a CT jsou schopné šít stejné typy dírek s okem i bez očka (otevřený konec, základní nastavitelnou podélnou závorku, příčnou závorku, kulatý konec). Pro zobrazení možných variant vzorů klikněte zde.

 

Sections: S-311 Indexer : Home | Hlavní funkce | Modely a Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Modely a Aplikace

Stroj S-311 s Indexerem byl vyvinut speciálně pro šití vícero dírek na rukávech sak a vrchních dílů džínsů v určitých vzdálenostech mezi jednotlivými dírkami. 

S-311 Indexer AF ST JT

Popis: Model AF s odstřihem horní nitě se doporučuje pro šití vícero dírek na rukávech sak, pro aplikace se sekáním před anebo sekáním po, a jednou nití. Model se dodává se zachycovačem, který přidržuje horní nit na začátku šití a to pro zajištění správného zformování prvního stehu obzvláště na obtížných materiálech.
Rozměry: 10-50 mm (3/8” – 131/32”) , nastavitelné po 1mm
Použití: šití vícero knoflíkových dírek s jednou nití na rukávech sak. 

S-311 Indexer CT DT JT

  • Popis: Model Cord trim se používá na šití dírek na rukávech sak s dvojitou nití a výztužnou nití anebo bez ní, kdy je potřeba odstřihnout všechny nitě na samém konci dírky. Model se dodává se zachycovačem, který přidržuje horní nit na začátku šití a to pro zajištění správného zformování prvního stehu v obtížných podmínkách pro šití, zvláště pak těch spojených s příčnou závorkou.
  • Rozměry: 16 - 20 mm (5/8” - 25/32”), nastavitelné po 1mm
  • Použití: šití vícero dírek na rukávech sak s dvojitou nití.


 S-311 Indexer CT DT JS

  • Popis: Model Cord trim se používá na šití předních dílů džínsů a kalhot s dvojitou nití a výztužnou nití anebo bez ní, kdy je potřeba odstřihnout všechny nitě na samém konci dírky.
  • Rozměry: 16 - 20 mm (5/8” - 25/32”), nastavitelné po 1mm
  • Použití: šití vícero dírek s dvojitou nití na předních dílech džínsů a kalhot 
     
Sections: S-311 Indexer : Home | Hlavní funkce | Modely a Aplikace | Doplňkové příslušenství |

Doplňkové příslušenství

Zachycovač Niti

Zachycovač přidržuje horní nit na začátku každého šicího cyklu a byl vyvinut pro kvalitnější vzhled šité dírky. Tím, že zachycovat drží konec horní nitě je zaručeno, že první stehy jsou správně kladeny a to i na složitých materiálech. Standardně je dodáván na strojích verze AF ST JT a CT DT JT.

Pracovní Světlo

Pracovní světlo, umístěné na stavci stroje, lze objednat dodatečně v případě potřeby.

 

Elektronický konfekční dírkovací stroj s Indexerem S-311 Indexer - galery